Δημοσκόπηση για την Επιλογή Νέων Ειδικοτήτων στο Δημόσιο ΙΕΚ Αποκορώνου

ΔΙΕΚ Αποκορώνου Νέα -Ανακοινώσεις

Μέχρι τις 30 Μαΐου θα ανακοινωθούν οι Ειδικότητες των Δημοσίων ΙΕΚ που θα λειτουργήσουν το αμέσως επόμενο Φθινόπωρο από τη Γενική Γραμματεία Επαγγελματικής Εκπαίδευσης, Κατάρτισης, Διά Βίου Μάθησης και Νεολαίας (Γ.Γ.Ε.Ε.Κ.Δ.Β.Μ. & Ν)

Το Δ.ΙΕΚ Αποκορώνου καλεί τους ενδιαφερόμενους να δηλώσουν την Ειδικότητα που θα επιθυμούσαν να παρακολουθήσουν στη φόρμα εκδήλωσης ενδιαφέροντος:

Σε πλήρη λειτουργία βρίσκονται και τα 3 Νέα Εργαστήρια της Σχολής μετά από χρηματοδότηση της Περιφέρειας Κρήτης και εγκατάσταση από το Δήμο Αποκορώνου.

• Η φοίτηση στα Δημόσια ΙΕΚ είναι ΔΩΡΕΑΝ, δεν υπάρχει όριο ηλικίας και διαρκεί 4 εξάμηνα Θεωρητικής και Εργαστηριακής Κατάρτισης και ένα εξάμηνο Αμειβόμενης Πρακτικής Άσκησης.
  • Οδηγεί στην λήψη Διπλώματος Επιπέδου 5 του ΕΟΠΠΕΠ.
  • Παρέχει τη δυνατότητα Εισαγωγής σε Πανεπιστημιακές Σχολές συναφούς ειδικότητας

Το Δ.ΙΕΚ Αποκορώνου

Παρακαλούμε, παρακολουθείτε την ιστοσελίδα του Δ.ΙΕΚ Αποκορώνου για να ενημερώνεστε για όλες τις σχετικές πληροφορίες.